کاغذ دیواری

آیا کاغذ دیواری از مد افتاده است؟

آیا کاغذ دیواری از مد افتاده است؟

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره کاغذ دیواری و مد

کاغذ دیواری، یکی از متداول ترین روش‌های تزئینات دیوار است که از قرن هجدهم میلادی در اروپا رواج پیدا کرد. این متریال را اولین بار چینی‌ها چند صد سال پیش از میلاد مسیح تولید کرده و سال‌ها بعد اعراب آن را به اروپا آوردند. در قرون وسطی، استفاده از انواع کاغذ دیواری در میان اشراف رواج بسیاری پیدا کرد. انواع کاغذ دیواری برای اولین بار در زمان ناصر الدین شاه قاجار وارد ایران شده و در طراحی‌های کاخ گلستان مورد استفاده قرار گرفتند. با وجود این قدمت طولانی، ممکن است برای شما هم سوال پیش آید که آیا کاغذ دیواری از مد افتاده است یا خیر؟ با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا توضیح دهیم که آیا کاغذ دیواری از مد افتاده یا خیر.

الان کاغذ دیواری مده یا رنگ؟

دو متریال متداول که برای تزئین دیوارها و نوسازی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاغذ دیواری و رنگ هستند. ممکن است برای شما هم سوال باشد که الان کاغذ دیواری مده یا رنگ. باید بگوییم که در دنیای تکنولوژی جدید مد به معنای سابق دیگر وجود ندارد. راحتی و سلیقه شما بیش از هر مسئله دیگری اهمیت خواهد داشت. بنابراین برای پاسخ به این سوال که آیا کاغذ دیواری از مد افتاده یا الان کاغذ دیواری مده یا رنگ، باید بگوییم:
بستگی به خود شما دارد!

آیا کاغذ دیواری از مد افتاده؟

در گذشته‌ای نه چندان دور، هر سال مد مشخصی تعیین می‌شد و بسیاری از افراد از آن پیروی می‌کردند. اما همانطور که گفتیم در حال حاضر چیزی تحت عنوان مد به صورت قبلی دیگر معنا نخواهد داشت. بنابراین در پاسخ به سال آیا کاغذ دیواری از مد افتاده، باید بگوییم خیر! حتی با وجود تنوع بسیار بالا در طراحی، نوع و رنج قیمتی و همچنین سهولت و سرعت در اجرای این نوع متریال، روز به روز بر میزان طرفداران آن اضافه می‌شود.

کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

فهمیدیم که پاسخ سوال آیا کاغذ دیواری از مد افتاده، خیر است. حال سوالی که پیش می‌آید این خواهد بود که کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است کمی شرایط و وضعیت شخصی خود و خانواده‌تان را بررسی کنید تا متوجه شوید برای شما کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ:

کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ

  • در ابتدا، سلیقه‌تان را بررسی کنید؛ بافت، طرح و رنگ کاغذ دیواری را دوست دارید یا جلوه رنگ را؟
  • بودجه خود را مشخص کنید. در این صورت انتخاب بهترین گزینه برایتان آسان‌تر خواهد شد.
  • به متراژ خانه خود دقت کنید. اگر فضای شما کوچک است، بهتر است از انتخاب طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره صرف نظر کنید.
  • میزان نور فضای شما چقدر است؟ اگر نوی کافی ندارید، رنگ‌های تیره می‌تواند فضای شما را حتی تاریک‌تر هم بکنند.
  • ترکیب کاغذ دیواری و رنگ، بهترین انتخاب برای تمام فضاها خواهند بود. کمی خلاقیت را چاشنی انتخاب خود کنید.

معایب کاغذ دیواری چیست؟

آیا کاغذ دیواری از مد افتاده؟ خیر
آیا معایب کاغذ دیواری بیشتر از رنگ است؟ خیر
مضرات کاغذ دیواری چیست؟ بهتر است بگوییم پاسخ این سوال هم بستگی به خود شما دارد! اگر فرزند کوچکی دارید که به نقاشی کشیدن روی دیوار علاقه دارد و یا احتمال دارد کاغذ را از روی دیوار بکند؛ پیشنهاد می‌کنیم از کاغذ دیواری صرف نظر کنید. در غیر این صورت هیچ ایراد دیگری برای این متریال متنوع و جذاب وارد نیست!

چه کاغذ دیواری مد است؟

تنوع بسیار بالایی که در انواع کاغذ دیواری وجود دارد، پاسخ سوال چه کاغذ دیواری مد است را سخت خواهد کرد. به طور کلی می‌توانیم بگوییم به جای پیروی از مد، با توجه به سبک دکوراسیون خانه خود و مساحت فضایی که در اختیار دارید، بهترین سبک و مدل کاغذ دیواری را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب طرح و رنگ و مدل کاغذ دیواری، تعادلی میان جسارت در انتخاب و عدم زیاده‌روی در شلوغ کاری ایجاد کنید. به این ترتیب بهترین نتیجه نسیبتان خواهد شد.

از کجا کاغذ دیواری بخریم؟

دانستیم که آیا کاغذ دیواری از مد افتاده یا خیر و فهمیدیم که چطور می‌توانیم بین رنگ و کاغذ دیواری بهترین گزینه را انتخاب کنیم. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب و خرید کاغذ دیواری بهتر است کیفیت و قیمت را به صورت همزمان در نظر داشته باشید تا در نهایت از نتیجه کار خود رضایت کامل را کسب کنید. برای دسترسی سریع و آسان به بهترین انواع کاغذ دیواری متنوع با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، دکوریکو همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه و مشاهده نمونه کاغذ های دیواری، می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان دکوریکو در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *