کاغذ دیواری

کاغذ دیواری خوبه یا رنگ؟ تفاوت ها، مزیت ها و ایرادات هر کدام

کاغذ دیواری خوبه یا رنگ

فهرست مطالب این صفحه

کاغذ دیواری یا رنگ

با نزدیک شدن به عید نوروز، بسیاری از ما در فکر این هستیم که تغییری در خانه خود ایجاد کنیم. این تغییر می‌تواند با بازسازی و نوسازی دیوارهای داخلی خانه همراه باشد. کاغذ دیواری و رنگ، متداول ترین روشهای نوسازی دیوار محسوب می‌شوند که هر کدام طرفداران بسیاری را به خود اختصاص می‌دهند. اگر شما هم در فکر خود نمی‌توانید به نتیجه برسید که بالاخره کاغذ دیواری خوبه یا رنگ، خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین تصمیم مناسب با فضای خود را اتخاذ کنید. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با دانستن معایب و مزایای هر دو روش، در نهایت متوجه شوید که کاغذ دیواری خوبه یا رنگ.

الان کاغذ دیواری مده یا رنگ؟

پیش از آن که به پاسخ این سوال بپردازیم که کاغذ دیواری خوبه یا رنگ، بهتر است بدانیم اصلاً الان کاغذ دیواری مده یا رنگ! در اولین قدم بهتر است یک پیشنهاد به شما بدهیم:
بهتر است هیچ زمانی به دنبال مد نروید. چرا که مد هر روزه و هر ساله تغییر می‌کند در حالی که دیوار خانه شما قرار است سال‌ها به یک شکل یکسان باقی بماند. پس به جای بررسی این مسئله که الان کاغذ دیواری مده یا رنگ، بهتر است در مورد این مسئله تحقیق کنید که با توجه به علاقه، سلیقه، شرایط فضایی که در اختیار دارید، سبک دکوراسیون منزل و موارد مشابه دیگر برای شما کاغذ دیواری خوبه یا رنگ.

کاغذ دیواری خوبه یا رنگ؟

برای آنکه بتوانیم تصمیم بگیریم کاغذ دیواری خوبه یا رنگ، دانستن مزایا و معایب هر کدام از متریالهای مورد نظر می‌تواند ما را در تصمیم گیری یاری کند. کاغذ دیواری و رنگ، هر دو می‌توانند از جهت‌های گوناگون مانند:

 • قیمت خرید
 • مدت زمان، راحتی یا سختی اجرا
 • زیبایی نهایی در نتیجه
 • طول عمر و ماندگاری طی سالیان
 • تنوع در طرح و رنگ

و غیره

مزایا و معایبی داشته باشند. بررسی این مزایا و معایب و تطبیق آن با شرایط شخصی خود در نهایت مشخص خواهد کرد که برای شما کاغذ دیواری خوبه یا رنگ. در ادامه به بررسی این مزایا و معایب خواهیم پرداخت.

کاغذ دیواری خوبه یا رنگ

1. از لحاظ قیمت

در بررسی اولیه، بهتر است بدانیم که از لحاظ قیمت کاغذ دیواری خوبه یا رنگ. باید بگوییم که این بستگی به بودجه شما دارد! هر دو متریال را می‌تواند در رنج قیمتی متفاوتی اجرا کرد. هم کاغذ دیواری ارزان قیمت وجود دارد و هم انواع کاغذ دیواری بسیار لوکس که قیمت هر متراژ آن می‌تواند هم قیمت رنگ کردن تمام خانه شما تمام شود!
و برعکس، رنگ کردن خانه شما با یک نوع رنگ خاص و توسط یک نقاش خاص می‌تواند در نهایت ارزان تمام شود و در مقابل نوع دیگر رنگ با اجرای یک نقاش حرفه‌ای تر، گران‌تر از چیزی شود که تصورش را داشته باشید.
در این مرحله از تصمیم‌گیری، بهتر است ابتدا بودجه مورد نظر خود را تعیین کرده و در رنج قیمتی مورد نظر خود بررسی کنید که کاغذ دیواری خوبه یا رنگ.

2. از لحاظ اجرا

مهم‌ترین تفاوتی که می‌توان بین این دو متریال مشاهده کرد، مراحل اجرای آنها خواهد بود. همه می‌دانیم که در سهولت اجرا و مدت زمان مورد نیاز پاسخ سوال کاغذ دیواری خوبه یا رنگ، بدون شک کاغذ دیواری خواهد بود. اجرای رنگ، با دردسرهای بیشتری همراه بوده و مدت زمان بسیار بیشتری خواهد داشت.

3. از لحاظ زیبایی

زیبایی یک المان کیفی است. در این بخش، برای آنکه بفهمید کاغذ دیواری خوبه یا رنگ بهتر است به سلیقه و علایق خود رجوع کنید.

4. از لحاظ طول عمر

طول عمر هر کدام از روش‌ها، بستگی به کیفیت متریال اولیه و اجرا دارد. اما به طور کلی می‌توانیم بگوییم که با توجه تغییر رنگ در طولانی مدت، کاغذ دیواری طول عمر بیشتری خواهد داشت.

5. از لحاظ تنوع

از لحاظ تنوع کاغذ دیواری خوبه یا رنگ؟ بدون شک کاغذ دیواری! تنوع طرح، بافت، نوع و غیره کاغذ دیواری را هیچ متریالی در دنیا ندارد! اما اگر به دنبال طرح‌های ساده هستید، پاسخ کاغذ دیواری خوبه یا رنگ می‌تواند هر دو باشد.

بالاخره برای من، کاغذ دیواری خوبه یا رنگ؟

همانطور که از ابتدای صحبتمان هم گفتیم، پاسخ سوال کاغذ دیواری خوبه یا رنگ بستگی به شرایط شخصی شما خواهد داشت.

 • میزان بودجه
 • علایق و سلیقه
 • سبک دکوراسیون

و غیره

در کنار هم می‌توانند مشخص کنند که برای شما کاغذ دیواری خوبه یا رنگ. حتی ترکیب دو متریال هم می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. برای آنکه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید، می‌توانید از کارشناسان دکوریکو کمک بگیرید و در صورت انتخاب کاغذ دیواری، طرح‌های متنوع، با کیفیت و مقرون به صرفه کاغذ های دیواری دکوریکو بهترین گزینه برای شما خواهند بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان دکوریکو به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

1 نظر در “کاغذ دیواری خوبه یا رنگ؟ تفاوت ها، مزیت ها و ایرادات هر کدام

 1. مهدی گفت:

  سلام
  درباره کاغذ دیواری سه بعدی هم مطلب بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *