دکوراسیون داخلی

همه چیز درباره دکوراسیون سبک مدیترانه ای

دکوراسیون سبک مدیترانه ای

فهرست مطالب این صفحه

بررسی کامل دکوراسیون سبک مدیترانه ای

زمانی که از سبک مدیترانه‌ای می‌شود، آنچه در ذهن اکثر ما تداعی خواهد شد، رنگ آبی دریا در ترکیب با ساحل شنی و وزش نسیم مطبوع زیر آفتاب گرم دریای مدیترانه است. دکوراسیون سبک مدیترانه ای، دقیقاً تداعی کننده همین احساسات است. این سبک که برای اولین بار در کشورهای محدوده دریای مدیترانه واقع در جنوب قاره اروپا ایجاد شد، به دلیل وضعیت آب و هوایی گرم و معتدل همیشگی این منطقه و با توجه به نیاز جامعه آن روزها برای افزایش سطح کیفی زندگی ایجاد شد؛ امروزه طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا به خود اختصاص می‌دهد.
در این مقاله قصد داریم تا همه چیز درباره دکوراسیون سبک مدیترانه ای مورد بررسی قرار داده و ساده‌ترین روش‌ها به منظور اجرای این سبک در دکوراسیون منازل را به شما معرفی کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا:

 • توضیح دهیم دکوراسیون سبک مدیترانه ای چیست؛
 • انواع سبک دکوراسیون مدیترانه ای را معرفی کنیم؛
 • مهم‌ترین عناصر دکوراسیون سبک مدیترانه ای را نام ببریم؛
 • و در انتها روشهای اجرای ساده این سبک را به شما آموزش دهیم.

دکوراسیون سبک مدیترانه ای چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید دکوراسیون سبک مدیترانه ای چیست، باید به اوایل دهه 20 میلادی کشور آمریکا بازگردید. در سال 1920 با افزایش ورود اسپانیایی‌ها به داخل کشور آمریکا، در مناطقی مانند کالیفرنیا و فلوریدا که آب و هوایی شبیه به محدوده مدیترانه داشتند، دکوراسیون سبک مدیترانه ای در میان طراحان داخلی پرطرفدار است.
این سبک تداعی کننده آب و هوای گرم و معتدل مدیترانه، جنگل‌های همیشه سبز، شن‌های تمیز و روشن ساحل و آبی دریای مدیترانه است. با وجود 22 کشور متفاوت با فرهنگ، زبان و عقاید متفاوتی که در اطراف دریای مدیترانه قرار دارند، دکوراسیون سبک مدیترانه ای با تفاوت‌های جزئی و شباهت‌های چشم‌گیر به صورت کلی در تمامی این مناطق شکل گرفته است.

دکوراسیون سبک مدیترانه ای

انواع سبک دکوراسیون مدیترانه ای

همانطور که گفتیم، دکوراسیون سبک مدیترانه ای در هر کشور اطراف مدیترانه ویژگی‌های متفاوتی دارد. به طور کلی، دیوارهای سفید و کف چوبی یا سنگی، مهم‌ترین ویژگی دکوراسیون سبک مدیترانه ای است که در تمام مناطق به صورت یکسان تداوم داشته است. انواع سبک دکوراسیون مدیترانه ای، به سه دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 • دکوراسیون سبک مدیترانه ای یونانی:
  در دکوراسیون سبک مدیترانه ای یونانی، شاهد دیوارهای گچی سفید، آرک‌های ساده و کف چوبی هستیم. مبلمان به رنگ آبی کبالت در ترکیب با چوب است و قوس‌ها به کرّات در این دکوراسیون سبک مدیترانه ای دیده می‌شوند.
 • دکوراسیون سبک مدیترانه ای ایتالیایی:
  در دکوراسیون سبک مدیترانه ای ایتالیا، چوب بیشتر از هر متریال دیگری قابل رویت است. درست همانند سبک یونان، این دکوراسیون سبک مدیترانه ای هم از دیوارهایی به رنگ سفید تشکیل شده و مبلمان سفید رنگ در ترکیب چوب دارد.
 • دکوراسیون سبک مدیترانه ای اسپانیایی:
  این دکوراسیون سبک مدیترانه ای کمی اشرافی‌تر از دو سبک دیگر است و شباهت بسیاری به سبک دکوراسیون مراکشی دارد. در این سبک از رنگ قرمز تیره بهره گرفته می‌شود و کف، چوب تیره رنگ است.

یک دکوراسیون سبک مدیترانه ای دیگر نیز هست که از ترکیب عناصر اصلی و کلاسیک این سبک با سبک مدرن تشکیل می‌شود. این سبک تلفیقی در میان مردمان امروزی، بیشترین طرفدار را به خود اختصاص می‌دهد، چرا که در عین انتقال حس اشرافی مینیمال، ساده و مدرن نیز هست.

مهم‌ترین عناصر دکوراسیون سبک مدیترانه ای

همانطور که در بررسی انواع سبک دکوراسیون مدیترانه ای متوجه شدیم، عناصر ثابت دکوراسیون سبک مدیترانه ای عبارت می‌شوند از:

 • رنگ آبی کبالت
 • قوس کمانی
 • دیوار گچی سفید
 • کف چوبی
دکوریکو و اجرای دکوراسیون سبک مدیترانه ای در خانه

اگر به دنبال اجرای دکوراسیون سبک مدیترانه ای در خانه خود هستید و فکر می‌کنید این فرایند پر هزینه چطور امکان پذیر خواهد بود، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح گچ بری سفید ساده و لمینت‌های طرح پارکت کمک بگیرید. به این ترتیب، با کمترین هزینه دکوراسیون سبک مدیترانه ای را وارد خانه خود کرده‌اید. در این راستا، دکوریکو همراه شما خواهد بود. برای گرفتن مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد نحوه اجرای دکوراسیون سبک مدیترانه ای در منزل به کمک دکوریکو می‌توانید وارد سایت دکوریکو شوید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان دکوریکو در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *