دکوراسیون داخلی, کاغذ دیواری, مبلمان

مکمل رنگ شامپاینی | ترکیب چه رنگ هایی با شامپاینی ست میشوند؟

مکمل رنگ شامپاینی

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره مکمل رنگ شامپاینی

رنگ، یکی از عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی است. دانستن دانش ترکیب رنگ، می‌تواند شما را تا حد مطلوبی به نتیجه دلخواه از طراحی و چیدمان یک فضای دلنشین و جذاب در دکوراسیون داخلی نزدیک کند. در میان تمامی رنگ‌های زیبا و جذاب، رنگ شامپاینی یکی از پرطرفدارترین رنگها است. رنگ شامپاینی به دلیل حس و حال لوکس و قابلیت ترکیب با اکثر رنگها یک انتخاب خوب برای تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی است. سوالی که پیش خواهد آمد این است که مکمل رنگ شامپاینی کدام رنگ بوده و ترکیب مکمل رنگ شامپاینی با هر رنگ، چه تاثیری بر حس و حال فضا خواهد گذاشت؟ در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید تا مکمل رنگ شامپاینی را معرفی کرده و ترکیب‌ رنگهای جذاب که می‌توانند با شامپاینی ست شوند را بررسی نماییم.

مکمل رنگ شامپاینی | ترکیب شگفت انگیز برای دکوراسیون داخلی

رنگ شامپاینی یک رنگ گرم و نوازنده است که با بسیاری از رنگ‌های مختلف به خوبی ترکیب می‌شود. برای پیدا کردن مکمل رنگ شامپاینی، می‌توانید از دایره رنگ یا چرخ رنگ استفاده کنید. در این دایره رنگ، رنگ مکمل شامپاینی سبز است.

بنابراین، برای دکوراسیون اتاق‌هایی با این ترکیب رنگ می‌توانید از  مکمل رنگ شامپاینی، یعنی از رنگ سبز به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید. مثلا می‌توانید از یک مبلمان سبز تیره یا روشن با طرح‌های جذاب و جالب استفاده کنید، یا از رنگ سبز در نقاشی دیوار و لوازم دکوری استفاده نمایید و در مقابل رنگ شامپاینی را برای رنگ دیوارها و یا رنگ پس زمینه کاغذ دیواری بهره بگیرید. همچنین، می‌توانید از رنگ‌های دیگری نظیر خاکستری، قهوه‌ای تیره یا سفید نیز در کنار شامپاینی استفاده نمایید.

درست است که مکمل رنگ شامپاینی در دایره رنگ یک رنگ مشخص است، اما این به این معنی نخواهد بود که در دکوراسیون تنها باید از مکمل رنگ شامپاینی استفاده کرد. ترکیب رنگهای بسیاری هستند که می‌توانید با شامپاینی ست کنید. در ادامه تمام این رنگها و تاثیرشان در ترکیب با رنگ شامپاینی را بررسی خواهیم کرد.

مکمل رنگ شامپاینی

رنگ شامپاینی با کدام مکمل ست می‌شود؟

همانطور که گفته شد، رنگ شامپاینی یک رنگ گرم و آرامش ‌بخش است که با بسیاری از رنگ‌های مختلف به خوبی ترکیب می‌شود. اصلی‌ترین مکمل رنگ شامپاینی رنگ سبز است اما می‌توان این رنگ را با ترکیب رنگهای دیگر نیز در دکوراسیون استفاده کرد. در ادامه، چند ترکیب رنگی برای دکوراسیون با رنگ شامپاینی را معرفی خواهیم کرد.

شامپاینی و زرد:

ترکیب این دو رنگ باعث ایجاد یک احساس شادی و انرژی در فضا می‌شود. می‌توانید از رنگ زرد در لوازم دکوری مانند پرده، زیر پایی و کمد استفاده کنید.

شامپاینی و خاکستری:

خاکستری یکی از موارد مکمل رنگ شامپاینی در دکوراسیون است. این ترکیب یکی از محبوب‌ترین ترکیب‌های رنگی در دکوراسیون است. ترکیب رنگ شامپاینی با خاکستری، ایجاد یک حس آرامش و تعادل در فضا می‌کند.

شامپاینی و سفید:

سفید همیشه مکمل رنگ شامپاینی است. ترکیب این دو رنگ، یک فضای ساده، آرام و خنک ایجاد می‌کند. می‌توانید از رنگ سفید در دیوارها و سقف‌ها استفاده کنید و در لوازم دکوری از رنگ شامپاینی بهره بگیرید.

شامپاینی و قهوه‌ای:

ترکیب رنگ شامپاینی با قهوه‌ای، یک حس گرم و خانوادگی را به فضا القا خواهد کرد. می‌توانید از رنگ قهوه‌ای در مبلمان و دیوارها استفاده نموده و استفاده از رنگ شامپاینی را به دیوارها اضافه کنید

شامپاینی و نقره‌ای:

ترکیب این دو رنگ، یک فضای مدرن، لوکس و شیک ایجاد می‌کند. می‌توانید از رنگ نقره‌ای در لوازم دکوری مانند چراغ‌ها و آینه‌ها بهره‌مند شوید.

شامپاینی و آبی:

ترکیب رنگ شامپاینی با آبی، یک فضای شاد و خنک ایجاد می‌کند. می‌توانید از رنگ آبی در لوازم دکوری مانند پرده‌ها، زیر پایی و پوف‌ها استفاده نمایید. به طور کلی، بهتر است شامپاینی رنگ اصلی و مکمل رنگ شامپاینی به عنوان رنگ اکسسوری‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

شامپاینی و قرمز:

قرمز یک مکمل رنگ شامپاینی دیگر است که ترکیب پر انرژی و جذابی را ایجاد خواهد کردب هتر است در این ترکیب رنگ، مکمل رنگ شامپاینی یعنی قرمز را در لوازم دکوری مانند پارچه‌ها، رومیزی‌ها و کمد ها مورد استفاده قرار دهید.

شامپاینی و نارنجی:

نارنجی نیز یک مورد دیگر برای مکمل رنگ شامپاینی است. ترکیب این دو رنگ، یک فضای شاداب و دلنشین را به وجود می‌آورد.

شامپاینی و بنفش:

ترکیب این دو رنگ، یک فضای رمانتیک و خاص را به وجود می‌آورد که برای اتاق خواب، گزینه فوق العاده‌ای خواهد بود. می‌توانید از رنگ بنفش در لوازم دکوری مانند چراغ‌ها و پارچه‌ها بهره مند شوید.

شامپاینی و صورتی:

ترکیب این دو رنگ، یک فضای دخترانه و رمانتیک را به وجود می‌آورد. صورتی یک مکمل رنگ شامپاینی مناسب برای اتاق دختر نوجوان خانواده خواهد بود.

مکمل رنگ شامپاینی را چطور وارد دکوراسیون کنیم بهتر است؟

با توجه به تاثیری که مکمل رنگ شامپاینی و خود این رنگ به فضا وارد می‌کنند، بهتر است این رنگ را در فضاهای اصلی یعنی دیوارها مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال، انتخاب یک کاغذ دیواری به رنگ شامپاینی می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. برای این منظور می‌توانید از تیم دکوریکو کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت دکوریکو سری بزنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *