کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری ؛ نکاتی که نمیدانستید

تمیز کردن کاغذ دیواری

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در صورت انتخاب این متریال جهت تزئینات دیوارهای خود باید روش درست و صحیح آن را یاد بگیرید. در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره تمیز کردن کاغذ دیواری را به طور کامل، مرحله به مرحله و ساده توضیح دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

مراحل تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری ممکن است به دلیل وجود لکه ها، گرد و غبار، یا خط و خش های بر روی سطح آن به یک امر غیر قابل اجتناب تبدیل شود. به همین دلیل است که یاد گرفتن بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری  ضرورت دارد. اگر به دنبال یک روش کارساز جهت تمیز کردن کاغذ دیواری، ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

1. ابزار کار خود را آماده کنید

اولین مرحله جهت تمیز کردن کاغذ دیواری آماده شدن برای انجام کار است. در ابتدا، ابزار و مواد لازم برای تمیز کردن کاغذ دیواری را آماده کنید. این شامل آماده کردن دستکش، پارچه، پولیشر، خشک کن، سطل، آب، سفید کننده، صابون و دستمال مناسب برای پاک کردن لکه ها می‌شود.

2. رنگ و نوع کاغذ دیواری را تست کنید

پیش از آغاز تمیز کردن کاغذ دیواری بهتر است میزان مقاومت کاغذ دیواری خود را تست کنید. اگر قصد دارید از محلول‌های پاک‌کننده استفاده کنید، بهتر است روی یک قسمت کوچک و پنهان از کاغذ دیواری تست رنگ انجام دهید تا مطمئن شوید که رنگ کاغذ دیواری ثابت می‌ماند و خراشیده نمی‌شود.

3. با تمیز کردن لکه‌های مشخص شروع کنید

سومین قدم جهت تمیز کردن کاغذ دیواری، از بین بردن لکه‌های برجسته است در صورت وجود لکه ها روی کاغذ دیواری، می‌توانید از یک محلول پاک‌کننده، مانند مخلوط آب و سفید کننده یا مایع صابونی استفاده کنید. پارچه خیس را در محلول غوطه ور کرده و پس از اینکه آن را خیس کردید، با حرکت ملایم دست و بدون ورود فشار به کاغذ دیواری، لکه را پاک کنید. پس از پاک کردن لکه، پارچه خشکی را برای جذب رطوبت و خشک کردن لکه استفاده کنید.

4. گرد و غبار روی کاغذ دیواری را از بین ببرید

قبل از شروع تمیز کردن کاغذ دیواری ، بهتر است تا گرد و غبار روی آن را با استفاده از یک دستمال، پولیش و مانند این از بین ببرید.

5. از شر خط و خش ها خلاص شوید

در صورت وجود خطوط و خش ها روی کاغذ دیواری، می‌توانید برای تمیز کردن کاغذ دیواری از توری استفاده کنید. اتوری به شما کمک می‌کند تا خط و خشهای روی کاغذ را پاک کنید.

6. زمان تمیز کردن کاغذ دیواری فرا می‌رسد

پس از انجام مراحل قبلی، می‌توانید تمیز کردن کاغذ دیواری را به صورت گسترده آغاز کنید. برای این کار، محلول آب و صابون را تهیه کرده و یک پارچه را در آن غوطه ور کنید. پارچه را به طور ملایم روی کاغذ دیواری حرکت دهید و تمام سطح را پوشش دهید. بعد از اتمام کار، با استفاده از یک پارچه خشک، سطح را خشک کنید.

7. نحوه خشک شدن کاغذ دیواری را پیش از شروع بررسی کنید

پیش از آغاز تمیز کردن کاغذ دیواری بررسی کنید که آیا قابلیت خشک شدن سریع دارد یا خیر. اگر کاغذ دیواری قابلیت خشک شدن سریع ندارد، بهتر است پس از پایان کار، از یک فن خشک کن استفاده کنید تا کاغذ دیواری را خشک کنید. فن کمک خواهد کرد تا آسیب رطوبت در کاغذ دیواری به حداقل برسد.

8. در استفاده از محلولهای شیمیایی زیاده روی نکنید

اگر قصد دارید برای تمیز کردن کاغذ دیواری از محلول‌های شیمیایی برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید، حتماً دستکش بپوشید و از ماسک نیز استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از تماس محلول با پوست خود جلوگیری کنید.

نبایدهای تمیز کردن کاغذ دیواری

نکته مهمی که در تمیز کردن کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید این است که هرگز از مواد شیمیایی قوی مانند آمونیاک، سرباره یا مواد اسیدی  استفاده نکنید. این مواد ممکن است باعث ایجاد لکه‌ها و خراشیدگی‌های دائمی روی کاغذ دیواری شود.

دکوریکو و خرید بهترین انواع کاغذ دیواری درجه یک

جهت خرید بهترین انواع کاغذ دیواری با بهترین قیمت و همچنین کسب اطلاعات تخصصی و کامل در مورد نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری می‌توانید از دکوریکو کمک بگیرید. به این منظور می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان دکوریکو در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *