کاغذ دیواری

عمر کاغذ دیواری چقدر است و راهنمای افزایش عمر کاغذ دیواری

عمر کاغذ دیواری چقدر است

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره عمر کاغذ دیواری

با توجه به افزایش محبوبیت کاغذ دیواری به عنوان پوشش تزئینی دیوار، عمر کاغذ دیواری و روش‌های افزایش این طول عمر برای علاقه‌مندان به این متریال به یک سوال بسیار مهم تبدیل شده است. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی طول عمر کاغذ دیواری و راه‌های افزایش این طول عمر بپزدازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا راهنمای تخصصی افزایش طول عمر کاغذ دیواری را در اختیارتان قرار دهیم.

عمر کاغذ دیواری چقدر است؟

درست همانند هر نوع متریال دیگر، کاغذ دیواری هم دارای طول عمر مفیدی است. با توجه به تاثیر شرایط نگهداری از این متریال، عمر کاغذ دیواری می‌تواند به میزان قابل توجهی دست خوش تغییر شود. به عنوان مثال:

  • برند و کیفیت کاغذ دیواری مورد نظر
  • نوع کاغذ دیواری
  • شرایط آب و هوایی محیط
  • شرایط زیر سازی و نحوه نصب
  • شرایط نگهداری
  • و غیره

همگی در تعیین طول عمر کاغذ دیواری تاثیرگذار خواهند بود. سوال مهم‌تری که در این راستا پیش خواهد آمد این خواهد بود که چطور می‌توان عمر کاغذ دیواری را افزایش داد.

چطور می‌توان عمر کاغذ دیواری افزایش داد؟

بدون توجه به عدد دقیق عمر کاغذ دیواری که حدس آن تقریباً غیرممکن خواهد بود، خبر خوب این است که با توجه به برخی مسائل به نظر ساده می‌توان به شدت در افزایش طول عمر کاغذ دیواری تاثیر گذاشت. فراموش نکنید که عامل تاثیرگذار در تمام این راه‌های افزایش عمر کاغذ دیواری، خود شما هستید. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم که راهنمایی که در ادامه در اختیارتان خواهیم گذاشت را با دقت مطالعه کنید.

افزایش عمر کاغذ دیواری

 1. زیر سازی کاغذ دیواری را به درستی انجام دهید

یکی از مراحل بسیار مهم در اجرای کاغذ دیواری که بر عمر کاغذ دیواری نیز تاثیرگذار خواهد بود، زیر سازی دیوار پیش از نصب کاغذ دیواری است. در این زیر سازی، تمام خلل و فرج های روی دیوار از بین می‌رود و در نهایت یک سطح یک دست و صاف به وجود خواهد آمد که نصب کاغذ دیواری بر روی آن به خوبی انجام پذیر خواهد شد. بنابر همین مسئله بهتر است در هنگام نصب برای افزایش عمر کاغذ دیواری حتماً به زیر سازی دیوار دقت کنید.

 2. برای نصب از یک متخصص ماهر کمک بگیرید

نصب کاغذ دیواری یک چالش بسیار سخت است. این چالش حتی در طرح‌های ترکیبی می‌تواند سخت‌تر از آن چیزی که به نظر می‌رسد هم بشود. در صورت عدم نصب صحیح، احتمالاً کاغذ دیواری شما دچار حباب شده و همین حباب در نهایت عمر کاغذ دیواری را کاهش خواهد داد. به همین دلیل اهمیت دارد که برای نصب کاغذ دیواری از یک نصاب باتجربه و متخصص کمک بگیرید.

 4. اجسام تیز را به کاغذ دیواری نکشید

کاغذ دیواری در برای اجسام تیز مانند چاقو مقاومت ندارد. تماس مستقیم با این اجسام می‌تواند عمر کاغذ دیواری را حتی به یک هفته کاهش دهد! بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پس از پایان نصب اجسام سخت و تیز مانند چاقو را از دیوارهای خود دور کنید.

 5. رطوبت محل را کنترل کنید

یکی از معایب کاغذ دیواری ها می‌تواند مقاومت پایین در برابر رطوبت باشد. بنابراین یک راه افزایش عمر کاغذ دیواری می‌تواند کاهش رطوبت در محیط باشد. به خصوص در شرایط آب و هوایی مرطوب و شرجی، این مسئله می‌تواند دارای اهمیت بیشتری نیز بشود. با کنترل رطوبت محیط به وسیله ایر کاندیشنرها می‌توانید عمر کاغذ دیواری خود را افزایش دهید.

 6. کاغذ دیواری باکیفیت و درجه یک بخرید؟

یک راه مطمئن دیگر برای افزایش عمر کاغذ دیواری، انتخاب در میان کاغذ دیواری های درجه یک و باکیفیت است. کیفیت مواد اولیه در تعیین طول عمر کاغذ دیواری تاثیر مستقیم خواهند داشت. بنابراین اولین و مهم‌ترین کاری که برای افزایش عمر کاغذ دیواری باید انجام دهید، خرید کاغذ دیواری درجه یک خواهد بود.

برای دسترسی به انواع متنوع کاغذ دیواری درجه یک با طول عمر بالا، دکوریکو همراه شما خواهد بود. این مجموعه تمام محصولات خود را با بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان به دست مشتریان خود در سراسر ایران خواهد رساند. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه دکوریکو، مشاهده نمونه محصولات، اطلاع از قیمت‌ها و غیره می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان دکوریکو در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *