دکوراسیون داخلی

بهترین ایده برای خانه های کم نور؛ تبدیل به خانه ای دلباز

بهترین ایده برای خانه های کم نور

فهرست مطالب این صفحه

بررسی چند ایده برای خانه های کم نور

شرایط ساختمان سازی بر اساس ضوابط و قوانین شهرداری و همچنین محدودیت متراژ و فرم زمین‌ها به گونه‌ای است که در صورت قرار گیری ساختمان در زوایای به خصوص به احتمال زیاد با مشکل کم نوری در داخل ساختمان روبه‌رو خواهید شد. هنر و علم طراحی داخلی در ترکیب با یکدیگر همواره راه حل‌های بسیاری برای برطرف نمودن مشکل کم نوری به وجود خواهند آورد. در این مقاله قصد داریم بهترین ایده برای خانه های کم نور را به شما معرفی کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با شناخت ایده برای خانه های کم نور بتوانید یک بار برای همیشه با حل مشکل کم نوری، خانه ای دلباز برای خود دست و پا کنید.

5 ایده برای خانه های کم نور

برای حل مسئله نور کم در فضای خانه نیازمند چند ایده برای خانه های کم نور هستید. این ایده ها به شما این امکان را خواهند داد تا با کمترین هزینه و استفاده از چند اصل ساده، خانه های کم نور خود را دلبازتر کنید. همه ما می‌دانیم که نور کم به چه میزان می‌تواند در کاهش انرژی کلی داخل فضای خانه تاثیر گذار باشد. به همین دلیل است که توجه به بهترین ایده برای خانه های کم نور و استفاده از آن به این میزان دارای اهمیت خواهد شد. در ادامه به معرفی 5 ایده برای خانه های کم نور خواهیم پرداخت.

بهترین ایده برای خانه های کم نور

1. از سبک‌های ساده و مدرن پیروی کنید

اولین ایده برای خانه های کم نور، پیروی از سبک مدرن است. سبکهای مدرن به دلیل کاهش استفاده از تزئینات و جزئیات و بهره گیری از خطوط صاف، نور بیشتری را در محیط منعکس خواهند کرد. به عنوان مثال، سبک مینیمال با بیشترین استفاده از رنگ سفید و استفاده از خطوط افقی و عمودی و همچنین بهره گیری از کمترین میزان تزئینات بدون کاربرد، بهترین گزینه برای چیدمان در خانه‌های کم نور است. فراموش نکنید که اولین ایده برای خانه های کم نور، انتخاب سبک مناسب جهت چیدمان این خانه‌ها خواهد بود.

2. از رنگ روشن غافل نشوید

دومین ایده برای خانه های کم نور که به صورتی کلی و جامع می‌تواند خانه شما را به یک فضای دلباز تبدیل کند، استفاده از رنگ‌های روشن است. رنگ‌های تیره منجر به جذب نور می‌شوند. همین مسئله علاوه بر گرم‌تر کردن فضای خانه، شدت چرخش نور آن را گرفته خواهد کرد. در مقابل، استفاده از رنگ روشن به عنوان یک ایده برای خانه های کم نور، منجر به افزایش انعکاس نور و انتقال هرچه بیشتر نور محیط به داخل فضای خانه خواهد شد.

3. قدرت آینه را جدی بگیرید

استفاده از آینه بدون شک بهترین ایده برای خانه های کم نور است. تا می‌توانید در فضای خانه آینه را وارد دکوراسیون کنید. حتی انتخاب آینه به عنوان پوشش اصلی یکی از دیوارها می‌تواند به عنوان یک ایده برای خانه های کم نور باشد. بازتاب نور به کمک آینه به بیشترین حد خود رسیده و در نتیجه خانه شما روشن‌تر، بزرگتر و در نهایت دلبازتر خواهد شد. از قدرت آینه ها به عنوان بهترین ایده برای خانه های کم نور به هیچ عنوان غافل نشوید.

4. از نورهای غیر متمرکز بیشترین استفاده را ببرید

در سبک چیدمان خانه‌های ایرانی، تامین نور داخل خانه با استفاده از لوستر یا همان نور متمرکز تامین می‌شود. در بررسی ایده برای خانه های کم نور، به این نتیجه می‌رسیم که نور متمرکز به تنهای نمی‌تواند مشکل نور کم در داخل فضای خانه را برطرف کند. بهتر است به سراغ نورهای غیر متمرکز بروید. به عنوان مثال یک ایده برای خانه های کم نور نورپردازی داخل دیوارها به صورت مخفی است.

5. کاغذ دیواری رنگ روشن | بهترین ایده برای خانه های کم نور

دیوارها، گسترده‌ترین مساحت در داخل فضای خانه را دربرمی‌گیرند که مستقیماً جلوی چشمان بیننده قرار می‌گیرند. بنابراین پوشش دیوارها می‌تواند مهم‌‎ترین چیزی باشد که برای برطرف کردن مشکل نور باید به آن توجه کنید. با توجه به محبوبیت و برتری کاغذ دیواری در مقایسه با دیگر متریالهای تزئینات دیواری، می‌توانیم استفاده از کاغذ دیواری‌های روشن، با طراحی ساده و کم جزئیات را به عنوان بهترین ایده برای خانه های کم نور در نظر بگیریم.

جهت مشاهده و تهیه بهترین انواع کاغذ دیواری با بهترین قیمت، می‌توانید از دکوریکو کمک بگیرید. برای این منظور، می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه نمایید و یا به منظور کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان دکوریکو در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *