کاغذ دیواری

از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری؛ ترفند کاربردی

از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

دکوراسیون خانه می‌تواند به سادگی با خرید کاغذ دیواری جدید شروع شود. اما قراردادن کاغذ دیواری بدون حباب و خط در میان به نظر ناممکن است. خوشبختانه، با استفاده از ترفندهای کاربردی، می‌توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. در این مقاله، بهترین تکنیک‌ها برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری را برای شما شرح می‌دهیم. پس با ما همراه باشید تا با یادگیری این ترفندها، به دکوراسیون آرام و زیبای خانه خود بدون دردسر برسید.

دلایل تشکیل حباب زیر کاغذ دیواری

تشکیل حباب زیر کاغذ دیواری می‌تواند به روند نصب کاغذ دیواری توسط نصاب یا شرایط مرتبط با دیوار اتاقی که دارای کاغذ دیواری شده‌است وابسته باشد. برخی از دلایل شایع برای تشکیل حباب زیر کاغذ دیواری عبارتند از:

 • نبود سطح صاف: اگر دیوار اتاق صاف نباشد، کاغذ دیواری حتی بهترین شیوه را داشته باشد، هنوز هم ممکن است حباب تشکیل دهد.
 • اعمال فشار: هنگامی که کاغذ دیواری بسته شده و فشار اعمال می‌شود، احتمال تشکیل حباب زیر کاغذ دیواری افزایش می‌یابد.
 • نصب با چسب زیاد: هنگامی که بیش از اندازه چسب به کاغذ دیواری اعمال می شود، به طور ناخواسته حباب زیر کاغذ دیواری شکل خواهد گرفت.
 • نصب کاغذ دیواری بدون چسب: اگر شما از چسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده نکنید، این باعث ایجاد فاصله بین دیوار و کاغذ شده و درنتیجه حباب تشکیل می‌دهد.
 • تمیز نبودن سطح: اگر سطح دیوار ناصاف باشد و حتی کثیف باشد، این باعث ایجاد فشار بر کاغذ دیواری می‌شود و در نهایت حباب تشکیل می‌دهد.

چند نمونه از کاغذ دیواری قیمت مناسب کودک در فروشگاه دکوریکو

راهکارهایی برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری می‌توانید از راهکارها و ترفندهای زیر استفاده کنید:

 • استفاده از شیب دهنده: با استفاده از شیب دهنده می‌توانید از بین بردن حباب طبیعی کاغذ دیواری کمک بگیرید. شیب دهنده باعث ایجاد فشار بین کاغذ دیواری و دیوار می‌شود و در نهایت حباب را از بین می‌برد.
  استفاده از پارچه یا سرمه: این روش فوق العاده ساده است. شما می توانید یک پارچه یا لیبل جدا شده را به یک قلم روغنی مرطوب کرده و سپس پوستر کاغذ دیواری را روی یکی از اضلاع آن بچسبانید و برای کاهش هوا درون حباب، آن را به آهستگی به چپ یا راست ببرید.
 • استفاده از چکش: اگر حباب زیر کاغذ دیواری خیلی بزرگ است، می توانید به یک چکش کوچک نیاز خواهید داشت. به آرامی و بدون اعمال فشار عظیم، از وسط حباب، کاغذ دیواری را به سمت پایین تکان دهید تا محبوب خود را از بین ببرید.
 • استفاده از فن و یا سشوار: یکی از راه‌های جالب برای از بین بردن حباب کاغذدیواری استفاده از فن یا سشوار است. این روش باعث از بین بردن رطوبت موجود در حباب کاغذدیواری میشود.
 • استفاده از کاردک یا خط کش : فقط باید به اندازه کافی نرم استفاده کرده و هوای استفاده شده روی حباب از بالا به پایین روی سطح کاغذدیواری حرکت داد. این طریق میتواند کمک کند حباب را نابود کند.

توجه داشته باشید که هر یک از این روش‌ها ممکن است نیاز به تجربه داشته باشد، بنابراین انتخاب روش صحیحی که به شرایط اتاق شما بستگی دارد، بسیار مهم است.

خرید کاغذ دیواری

استفاده از ابزار خانگی برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

ابزار خانگی لازم برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری عبارت‌اند از:

 • کاتر بسیار تیز
 • چسب کاغذ دیواری
 • غلتک تمیز
 • سرنگ تزریقات
 • اسفنج خیس

از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

اکنون که ابزارها آماده هستند، می‌توانید شروع به از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری کنید. برای شروع، بخشی را که در دید مستقیم نیست انتخاب کنید. بعد از یکی دو بار امتحان کردن این روش خانگی، می‌توانید به راحتی برای خالی کردن حباب‌های زیر کاغذ دیواری خودتان اقدام کنید. یک حباب را انتخاب کنید و با دست خود حباب را فشار دهید، سپس با سرنگ یک سوراخ کوچک در حباب ایجاد کنید.

این روش در مورد حباب‌های هوا عالی است. با احتیاط هوا را از سوراخ دیوار جدا کنید. فشار بیش از حد ممکن است کاغذ را پاره کند. همچنین این روش برای کاغذ دیواری‌های تازه ساخته نیست. صبر کنید تا چسب کاملاً خشک شود.

پس از تخلیه حباب هوا، سرنگ را با چسب پرکنید و از سوراخ ایجاد شده به حباب تزریق کنید. این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید تا چسب بقیه قسمت‌ها را آلوده نکند. بعد از نیم ساعت که چسب کمی جا افتاد، می‌توانید کاغذ دیواری را کمی روی چسب فشار دهید. کاغذ دیواری با اشاره به چسب می‌چسبد و نیازی به فشار زیاد نیست. حالا از یک غلتک برای صاف کردن قسمت برجسته استفاده کنید. چسب اضافی را با یک حوله مرطوب پاک کنید.

جمع‌بندی نهایی از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

برای پیشگیری از به وجود آمدن حباب زیر کاغذ دیواری محصولات با کیفیت بخرید و از نصاب حرفه‌ای برای آب‌بندی کاغذ دیواری کمک بگیرید. درنهایت پس از نصب کاغذ دیواری، حتماً چند روز صبر کنید تا حباب‌ها خود به خود جذب شوند. عجله کردن اوضاع را بدتر می‌کند و احتمال آسیب رساندن به کاغذ دیواری را بیشتر می‌کند. در این مقاله از دکوریکویاد گرفتیم که چه چیزی باعث تورم کاغذ دیواری می‌شود و چگونه آن را برطرف کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *