کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور؛ راهنمای کامل

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور

فهرست مطالب این صفحه

معرفی کاغذ دیواری مناسب برای خانه های کم نور

قوانین ساخت و ساز شهری روز به روز در حال تغییر هستند. این قوانین می‌توانند در نحوه قرار گیری پنجره‌های خانه شما نیز تاثیرگذار باشند. همین قوانین هستند که در برخی از آپارتمان‌ها با جهت قرار گیری به خصوص با مشکل کم نوری مواجه خواهیم شد. به خصوص در خانه‌های شمالی، نور کم یک معضل بسیار بزرگ است. راه حل چیست؟ با توجه به اصول انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور و چیدمان صحیح خواهید توانست تا مشکل نور کم را تا حدود قابل قبولی برطرف کنید. در ادامه این مطلب قصد بررسی همه چیز درباره انتخاب و خرید کاغذ دیواری برای خانه های کم نور بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

اصول انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور

اگر به دنبال بهترین انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور هستید، باید بگوییم که توجه به برخی جزئیات به نظر بی‌توجه دارای اهمیت بسیار بالا برای شما خواهند بود. در خانه‌های کم نور آنچه بیش از همه مورد توجه است، انتخاب رنگ، طرح، بافت و نوع تمام وسایل دکوراسیون به گونه‌ای خواهد بود که بیشترین بازتاب نور را داشته باشیم. به همین جهت است که انتخاب طرح‌های خلوت، رنگ‌های روشن و متریال با قابلیت بازتاب نور، گزینه‌های مناسب‌تری خواهند بود.  چند اصل مهم که در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور باید به آن‌ها بیشترین توجه را داشته باشید را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور

1. از یک تنالیته رنگ روشن پیروی کنید

اولین مسئله که در انتخاب کاغذ دیواری جدید برای خانه های کم نور باید همیشه به آن توجه داشته باشید، پیروی کردن از یک تنالیته رنگ روشن است. رنگ‌های روشن، بیشترین انعکاس نور را دارند. به همین علت است که برای خانه های نور کم نور این ترکیبهای رنگی گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

منظور از رنگ روشن، تنها رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم یا طوسی روشن نیستند. می‌توانید برای انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور به سراغ رنگهای روشن و شاد مانند گلبهی، لیمویی و غیره بروید. فقط فراموش نکنید که هر رنگی را انتخاب می‌کنید، سایه‌های روشن‌تر از آن رنگ مناسب انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور خواهند بود.

2. از قدرت آینه به هیچ عنوان غافل نشوید

یک نکته مهم در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور، توجه به اکسسوری‌های جانبی است که برای تکمیل دکوراسیون داخل خانه مورد استفاده قرار می‌دهید. آینه، بهترین اکسسوری برای استفاده در خانه های کم نور است.

آینه می‌تواند نور داخل خانه را بازتاب کند. این بازتاب منجر به افزایش نور مفید داخل خانه خواهد شد. به همین دلیل به هر ترتیبی که به انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور پرداختید، از استفاده بیشترین میزان آینه غافل نشوید.

3. از بازتاب نور بیشترین بهره را ببرید

نکته مهم بعدی که در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور باید به آن توجه داشته باشید، نوع کاغذ دیواری است. به منظور افزایش بازتاب نور، بهتر است به سراغ متریال‌هایی بروید که بازتاب نور بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال، انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور بهتر است با متریال براق باشد. به این ترتیب، نور بیشتری در خانه بازتاب شده و در نتیجه فضا بزرگتر و روشن‌تر نشان داده خواهد شد.

4. از بازی ترکیب نور و رنگ استفاده کنید

نور و رنگ، دو عنصر هم راستا در طراحی دکوراسیون هستند. در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور به این نکته توجه کافی داشته باشید. بازتاب نور در هر ترکیب رنگ می‌تواند تاثیر متفاوتی بر محیط ایجاد کند. بهتر است یک ترکیب نوری مشخصی را با بازی نور مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید جلوه خانه خود را روشن‌تر نمایید

5. انتخاب کاغذ دیواری های با طرح شلوغ و رنگ تیره را فراموش کنید

برای انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور، بهتر است از رنگ‌های تیره و طرح‌های شلوغ و پر جزئیات دوری کنید. به طور کلی، در فضاهای تاریک، رنگ‌های تیره و طرح‌‎های با جزئیات زیاد می‌توانند منجر به تاریکی بیشتر شوند. هرچه برای انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور به سراغ طرح‌های ساده‌تر نو رنگهای روشنتر و شادتر بروید، نتیجه مطلوب‌تری خواهید گرفت.

برای دسترسی به انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کم نور با کیفیت بالا و بهترین قیمت فروش، دکوریکو همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان دکوریکو به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *