دکوراسیون داخلی, کاغذ دیواری

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم | راهنمای صفر تا صد

طراحی دیوار پشت تلویزیون

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره طراحی دیوار پشت تلویزیون

چند سالی است که طراحی دیوار پشت تلویزیون به عنوان ایجاد یک فضای کانونی در اتاق نشیمن، طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. این روش کمک خواهد کرد تا با ایجاد تمایزی جذاب بین دیوار پشت تلویزیون و دیگر دیوارها، بتوانید نگاه‌ها را به یک سمت متمرکز کنید. اما سوالی که پیش خواهد آمد این است که دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟ از کجا شروع کنیم؟ چه متریالی برای دیوار پشت تلویزیون انتخاب خوبی خواهد بود؟ با ما تا انتهای مطلب در این مقاله همراه باشید تا به طور کامل توضیح دهیم دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم.

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟

اگر می‌پرسید دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، باید بگوییم که خیلی ساده! برای آنکه بدانیم دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم ابتدا باید به طور دقیق، نیاز دکوراسیون خانه خود را مشخص کرده و برای رفع همین نیاز به دنبال راه حل باشیم. بسیاری فکر می‌کنند تنها با تغییر فهمیده‌اند که دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم اما به این سادگی‌ها هم که به نظر می‌رسد، نخواهد بود. راهنمای مرحله به مرحله زیر به شما کمک خواهد کرد تا به آسانی و با کمترین هزینه، زیباترین دیوار پشت تلویزیون را برای خانه خود طراحی و اجرا کنید.

 1. سبک دکوراسیون خود را مشخص کرده و از آن پیروی کنید

اولین قدمی که می‌تواند پاسخ سوال دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم را برای شما مشخص کند، تعیین سبک است. برای طراحی دیوار تی وی به بهترین شکل، ابتدا باید یک سبک را مشخص کنید؛ مدرن یا کلاسیک؟ برای رسیدن به نتیجه، باید بر اساس دکوراسیون کلی داخل خانه قدم بردارید. چرا که دیوار تی وی کلاسیک برای خانه‌ای با سبک کلاسیک و دیوار تی وی مدرن برای خانه‌ای با سبک مدرن مناسب خواهد بود.

سبک دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

 2. متریال و رنگ مورد نظر برای پوشش دیوار را انتخاب کنید

پس از تشخیص سبک، دومین قدم برای رسیدن به پاسخ سوال دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، انتخاب متریال دیوار خواهد بود. متریال‌های متنوعی هستند که می‌توانید برای ایجاد تضاد بین دیوار پشت تلویزیون و دیوارهای دیگر از آن‌ها استفاده کنید. بهترین گزینه‌ها برای این منظور، عبارت می‌شوند از:

  • کاغذ دیواری
  • سنگ
  • آجر
  • آینه
  • پوستر
  • و غیره

پس از انتخاب متریال، بهتر است به سراغ تصمیم‌گیری برای رنگ بروید. در انتخاب رنگ نیز باید به سبک کلی دکوراسیون و همچنین پالت رنگی استفاده شده در دیگر فضاهای اتاق نشیمن، دقت کنید.

 3. از گیاهان سبز کمک بگیرید

گیاهان معجزه می‌کنند. پس از انتخاب سبک، متریال و رنگ، پاسخ بعدی به سوال دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، گیاه سبز است. در واقع گیاهان می‌توانند نقش اکسسوری تزیینی را بر عهده بگیرند. با انتخاب یک گیاه مناسب آپارتمان و متناسب با نور داخل آپارتمان می‌توانید دیوار پشت تلویزیون خود را به یک نقطه شگفت انگیز در خانه تبدیل کنید.

 4. خلاق باشید

به طور معمول در بسیاری از افراد پس از ترند شدن یک متریال به خصوص مانند آجر، بدون توجه به کلیت فضایی که در اختیار دارند فقط در پاسخ به سوال دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، متریال محبوب شده را در نظر می‌گیرند. در صورتی که تنها زمانی به نتیجه مطلوب خواهید رسید که با توجه به کلیت فضای داخل خانه پیش بروید. از خلاقیت خود استفاده کرده و اکسسوری‌هایی را به میز تلویزیون اضافه کنید که کلیت نتیجه را تحت تاثیر قرار دهند.

 5. کیفیت را فدای قیمت نکنید!

در تمام مراحل برای رسیدن به پاسخ دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت ارزان‌تر نکنید؛ چرا که در طولانی مدت هزینه‌های بسیار بیشتری را متحمل خواهید شد. به سراغ متریال‌های درجه یک بروید.

دکوریکو و اجرای دیوار تی وی کلاسیک برای شما با بهترین قیمت

حال که به صورت حدودی دانستیم که دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم و فهمیدیم که توجه به کیفیت به چه میزان می‌تواند دارای اهمیت باشد، پیشنهاد می‌کنیم برای طراحی و اجرای درجه یک دیوار پشت تلویزیون خود به یک مجموعه درجه یک مراجعه کنید. در این راستا دکوریکو همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه دکوریکو می‌توانید به سایت دکوریکو مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص مجموعه در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *